Καλλιτέχνες

Κεντρικό Πρόγραμμα
1. Αβραμίδης Αλέξανδρος
2. Αποστολάκης Χρήστος
3. Βογιατζής Στρατής
4. Βρεττάκος Αλέξανδρος
5. Βρεττός Βασίλης
6. Γεροντάκος Βασίλης
7. Δημησιάνος Έκτωρ
8. Δημητρίου Βίκυ
9. Δουλγέρης Χριστόφορος
10. Ερμείδου Δήμητρα
11. Καλλιγά Λίζη
12. Κοιλαλούς Δημήτρης
13. Κουμαντάρου Ευγενία
14. Λαμπροβασίλης Αλέξανδρος
15. Λάμπρου Παναγιώτης
16. Μαλακασιώτη Αγγελική
17. Μανουσάκη Πηνελόπη
18. Μάρκου Νίκος
19. Μιζάρα Στεφανία
20. Μιχαλάκης Δημήτρης
21. Παλέντζα Σούλα
22. Παπαδοπούλου Μαρίλη
23. Πασχαλίδου Μαρία
24. Πηλός Νίκος
25. Πολιτάκης Χαράλαμπος
26. Στάβερης Σπύρος
27. Στεφάτου Όλγα
28. Τέμπος Θεόδωρος
29. Τηλέγραφος Αχιλλέας
30. Τομαράς Παναγιώτης
31. Φυσάκης Παύλος
32. Φωτιάδης Παναγιώτης
33. Φωτιάδου Ιωάννα
34. Χατζηασλάνης Γιάννης
35. Χρόνη Λύντια
36. Al-Ghoussein Tarek
37. Andrzejewska Anita
38. Avezou Charles
39. Bégule Lucien
40. Bevilacqua Carlo
41. Bhattacharya Manas
42. Biamino Bruna
43. Bianconi François
44. Byrne Tepper Leah
45. Cartier- Bresson Henri
46. Dalmas Raymond de
47. Damrosch Luke
48. Déchy Maurice de
49. Demare Christian
50. Erdic Jean
51. Feuvrier Jean- Baptiste
52. Frenken Jasper
53. Gervais – Gourtellemont Jules
54. Gibert Armand
55. Grossmann Ralph Samuel
56. Hefuna Susan
57. Henderson Roderik
58. Hock Marin
59. Hofman Geneviève
60. Holden Robert
61. Holwerda Aafke
62. Jeanneret Charles- Edouard
63. Kuklis Chris
64. La Baume Pluvinel Aymar de
65. Le Corbusier
66. Lemuet Léon
67. Léon Auguste
68. Lomascolo Pier Giorgio
69. Loti Pierre
70. Martel Éduard- Alfred
71. Miller Karolina
72. Millet Gabriel
73. Mitra Madhuban
74. Moore David
75. Mortarotti Vittorio
76. Mościcki Tomasz
77. Normand Alfred- Nicolas
78. Passet Stéphane
79. Pateer Isabelle
80. Pavlović Vesna
81. Perdrizet Paul
82. Pernot Hubert
83. Peters Martijn
84. Petite Pierre
85. Poinsot Louis
86. Queillé Eumène
87. Quinault Léon
88. Rambow Inge
89. Rasmussen Inger Lise
90. Richtenberger Eugène
91. Roy Lucien
92. Salles Firmin- André
93. Sarkissian Hrair
94. Sime Alp
95. Steiner Astrid
96. Taycan Serkan
97. Ureta Christian
98. Vaffier Hubert
99. Van Marcke Sarah
100.Viaud Julien
101.Wessels Jacquie Maria
102.Yalom Reid
103.Yastrzhembskiy Sergey

Παράλληλο Πρόγραμμα
1. Γαλανού Άννα
2. Γκιζάρης Γεώργιος
3. Δημητριάδη Χριστίνα
4. Ζωγράφος Δημήτρης
5. Ιωάννου Βίκυ Μαρία
6. Καλαφάτης Στράτος
7. Καραθεοδώρου Στέλιος
8. Κασαπίδης Γιώργος
9. Κατσίκα Ελπίδα
10. Κίτσος Κώστας
11. Κοκκινιάς Πάνος
12. Κορδάκης Γιώργος
13. Κοτζαμπάσης Πέτρος
14. Κουπατσάρης Παναγιώτης
15. Κρομυδάς Ανδρέας
16. Μαδέμλης Παναγιώτης
17. Μαμόγλου Χρυσούλα
18. Μουρατίδης Ευθύμης
19. Νταγιούκλας Σταύρος
20. Οικονομίδης Παναγιώτης
21. Ορδόλης Κώστας
22. Ορφανός Προκόπης
23. Παπαδόπουλος Μηνάς
24. Παπαφράγκου Χριστίνα
25. Παρασκευοπούλου Χριστίνα
26. Πετρίδης Πάρις
27. Πλαβός Ελευθέριος
28. Ράπτης Θανάσης
29. Ρίζος Δημήτρης
30. Σιώζος Θάνος
31. Σταματίου Σταύρος
32. Χίου Τάσος
33. Açikalin Deniz
34. Als Christian
35. Auer Michel
36. Balogh Imola
37. Bavcar Eugen
38. Bazan Vladimir
39. Bilgin Berk
40. Bingaz Silva
41. Bitaud Vincent
42. Boghossian Lazare
43. Böhme Manuela
44. Bourgoin Véronique
45. Boyd Alexander
46. Brenner Wolfgang
47. Brosset Thomas
48. Burtynsky Edward
49. Buschmeier Sven
50. Carez Christian
51. Carlier Sophie
52. Catala Vincent
53. Cesnakevicius Ceslovas
54. Chevrier Gaëtan
55. Collaro Julia
56. Comment Rémy
57. Couturier Stéphane
58. d’Agata Antoine
59. Deflache Vanessa
60. Dürr Philippe
61. Epstein Mitch
62. Escartin Hamarinen Laïla
63. Eschenbrenner Marie
64. Fermariello Olivier
65. Filipovic Marina
66. Fragel Andreas
67. Garcia Gomez Ruben
68. Georg Marcus
69. Göknar Burcu
70. Gomez Reina Rodrigo
71. Guler Salih
72. Halasz Daniel
73. Heinitz Erik
74. Hermosilla Alejandra De Rivas
75. Hjorth-Rhode Charlotte
76. Houssen Yanis
77. Iglar Rainer
78. Jacob Mat
79. Jacobson Quinn
80. JF Josquin
81. Jonath Mathew
82. Jordan Chris
83. Jung Yeondoo
84. Kablytė Marija
85. Kanonenberg Ariana
86. Kippenberger Martin
87. Korhonen Nina
88. Kugel Charlet
89. Lavric Dan
90. Lefebvre Anne
91. Leibovitch Jean-Louis
92. Linden Elias
93. Lindenbeck Angelika
94. Lipnik Rok
95. Loewenthai Raymond
96. Lovigin Petr
97. Lutter Vera
98. Marrazzo Salvatore
99. Mermet Gilles
100. Michaikova Marketa
101. Mikhailov Ivan
102. Mistal Katerina
103. Naylor James
104. Németh Boris
105. Nyeki Attila
106. Olivas Tato
107. Ouedraogo Nyaba Leon
108. Özgal Tolga
109. Palviranta Harri
110. Parchikov Tim
111. Pavlovskaya Natasha
112. Pervov Georgy
113. Rehbinder Anne
114. Riedler Reiner
115. Roberts Simon
116. Rojas Maza Alberto
117. Sauper Hubert
118. Schmalz Sandra
119. Semotan Elfie
120. Sevinçli Yusuf
121. Siegert Natascha
122. Simon Taryn
123. Smirnov Nikolas
124. Soinio Kari
125. Struth Thomas
126. Sultana Daniela
127. Susin Juli
128. Szabó Balázs
129. Tichy Miroslav
130. Tillim Guy
131. Vlcek Jakub
132. Wallard Margot
133. Weißflog Ina
134. Wittig Katja
135. Wolf Michael

Οι Γκαλερί προτείνουν
1. Γερόλυμπος Γιώργης
2. Γεωργίου Άρις
3. Δαγτζίδης Σταύρος
4. Δασκαλοπούλου Βίκυ
5. Καμινάρη Μέλιννα
6. Καρκατσέλης Βασίλης
7. Κοτζαμπάσης Πέτρος*
8. Κουλιέρης Μιχάλης
9. Λιαπόπουλος Αργύρης
10. Μπενετάτου Βασιλική
11. Μπόγρη Εύα
12. Νικολέρη Χρύσα
13. Παλαιολόγος Φώτης
14. Παρασκευαϊδης Κώστας
15. Σούπαρης Τάσος
16. Στυλιανίδου Βασιλεία
17. Φούντος Κωνσταντίνος
18. Χολογγούνης Γιάννης
19. Χρηστίδης Βασίλης
20. Χρυσανθάκη Χαρά
21. Augustijns Annemie
22. Calone Pasquale
23. Citron Marco
24. De Mey Annelies
25. Düennebier Ingo
26. Hasler Hubert
27. Katsiafikas Diane
28. Lindus Alek
29. Quiles Menchero Carlos
30. Ramirez de Arellano Conte Nelson
31. Reuter Brigitta
32. Temkin Brad
33. Velasco Liudmila
34. Vogl Ulrich

Εκθέσεις ταξιδεύουν (Ελλάδα)
1. Βογιατζής Στρατής*
2. Βρεττάκος Αλέξανδρος*
3. Γεωργίου Άρις*
4. Γούτος Κωνσταντίνος-Αντώνιος
5. Δημησιάνος Έκτωρ*
6. Δουλγέρης Χριστόφορος*
7. Καρκατσέλης Βασίλης*
8. Νόλλας Καμίλο
9. Πετρίδης Πάρις*
10. Πολιτάκης Χαράλαμπος*
11. Τηλέγραφος Αχιλλέας*
12. Τομαράς Παναγιώτης*
13. Φυσάκης Παύλος*
14. Χατζηασλάνης Γιάννης*
15. Boissonnas Fred
16. Hammam Nermine
17. Hock Marin*
18. Kyoung Lee Eun
19. Pateer Isabelle*
20. Peters Martijn*
21. Soinio Kari*
22. Van Bochove Sylvie
23. Van Marcke Sarah*
24. Vivoli Roberta
25. Wessels Jacquie Maria*
26. Yalom Reid*

Εκθέσεις ταξιδεύουν (Εξωτερικό)
1. Βογιατζής Στρατής*
2. Βρεττός Βασίλης*
3. Μανουσάκη Πηνελόπη*
4. Στάβερης Σπύρος*
5. Σοφικίτης Δημήτρης

Έκθεση Βραβείου Cedefop / Photomuseum
1. Μυρτώ Παπαδοπούλου

*Καλλιτέχνες που έχουν συμμετάσχει σε περισσότερες από μία ενότητες του προγράμματος.

Panorama Theme by Themocracy